ZÁRUBNĚ

Aby dveře byly správně osazené a plnily svoji funkci opravdu dobře, je třeba dbát při přípravě stavebního otvoru pro osazení dveří některých pravidel. Před zahájením stavebních prací se doporučuje poradit s výrobcem.

ROVNÉ ZÁRUBNĚ OBKLADOVÉ na kolmo

Obkladové zárubně konstruované na kolmo ladí s každým modelem dveří a vždy se vyrábí s povrchovou úpravou a dřevinou dle vybraných dveří. Vyžádejte si podrobné informace před zahájením stavby.
zárubně  na kolmo, nákres detailu napojení
řez dveřním křídlem a zárubní

Zárubně se spojem obložek ka kolmo se používá u provedeních STYL, PROFIL, EXKLUZIV. Je možné je vyrobit pro příčky s tloušťkou 8 - 60 cm, na jednokřídlé dveře od šířky 55 cm i dvoukřídlé dveře do šířky 185 cm. Zárubně jsou předmontované a použitelné pro dveře se šířkou 55 - 90 cm.

ROVNÉ ZÁRUBNĚ OBKLADOVÉ klasické

Rovné zárubně obkladové se spojem obložek klasicky je nejtradičnější druh zárubní používá se pro všechny šířky příček a zdí. Vyrábí se ve všech dostupných povrchových úpravách vždy tak, aby byla zárubeň pěknou součástí dveřního křídla.
zárubně  klasické, nákres detailu napojení
řez dveřním křídlem a zárubní

Zárubně s klasickým spojem obložek 45° se používá u provedeních STYL, SOFT, LUX, PROFIL, EXKLUZIV, MASIV. Je možné je vyrobit pro příčky s tloušťkou 8 - 60 cm, na jednokřídlé dveře od šířky 55 cm i dvoukřídlé dveře do šířky 185 cm. Zárubně jsou předmontované a použitelné pro dveře se šířkou 55 - 90 cm.

zárubně rámové

Rovné rámové zárubně se požívají hlavně u dveřních stěn, při předělení chodby nebo celého prostoru. Pokud se usazují do příček, nevyčnívají přes rovinu stěny jako zárubně obkladové.
řez obložkovou zárubní s dveřmi řez rámovou zárubní s dveřmi

Je možné je vyrobit pro příčky s tloušťkou

ROVNÉ ZÁRUBNĚ OBKLADOVÉ lux

Zárubně LUX jsou prostě krásné. Hodí se pro všechny dveře. Vyrábí se v bezfalcovém provedení. Spoj obložek je vždy klasický - 45°. Konstrukce LUX je kombinací laťovky a vodovzdorné 34-vrstvé překližky - multiplexu obalené dýhou.
zárubně  klasické, nákres detailu napojení
řez obložkovou zárubní s dveřmi

Je možné je vyrobit pro příčky s tloušťkou 8 - 60 cm, na jednokřídlé dveře od šířky 55 cm i dvoukřídlé dveře do šířky 185 cm. Zárubně jsou předmontované a použitelné pro dveře se šířkou 55 - 90 cm.

ROVNÉ ZÁRUBNĚ OBKLADOVÉ soft

Zárubně SOFT jsou obkladové, mají obalovanou oblou hranu, vyrábí se ve falcovém i bezfalcovém provedení. Spoj obložek je vždy klasický - 45°

Je možné je vyrobit pro příčky s tloušťkou 8 - 60 cm, na jednokřídlé dveře od šířky 55 cm i dvoukřídlé dveře do šířky 185 cm. Zárubně jsou předmontované a použitelné pro dveře se šířkou 55 - 90 cm.

zárubně skryté

SKRYTÉ ZÁRUBNĚ SARA jsou novinkou na českém trhu. Hliníková zárubeň je navržena tak, aby se stala neviditelnou součástí zděných i sádrokartonových příček. Vyžádejte si podrobné informace před zahájením stavby.

POZOR! Skryté zárubně nabízíme pro všechny druhy příček a to i bez vrchních poutců - do stropu nebo s pevnými nadsvětlíky. Standardně do výšky 3000mm, lze i vyšší !

zárubně zapuštěné

Zapuštěné zárubně jsou vždy v rovině stěny. Působí vždy vyjímečně a elegantně. Vyrábí se ze dřeva korespondujícího s dveřním křídlem jakéhokoli typu. Dveře s nimi vždy vyniknou.

ZAPUŠTĚNÉ ZÁRUBNĚ vsazujeme tak, aby plocha zděné (sádrokartonové) stěny, obložek zárubní a dveřního křídla tvořily jednu rovinu. Napojení zárubně ke stěně lze vyrobit bez přiznané spáry nebo se spárou přiznanou v doporučené šířce 8 - 20 mm.

Je zde proveditelné i obrácené otevírání do stěny vhodné především do stísněných prostor nebo chodeb se dveřmi otevíravými do místností. POZOR! Zapuštěné zárubně nabízíme pro všechny druhy příček a to i bez vrchních poutců - do stropu nebo s pevnými nadsvětlíky. Standardně do výšky 3000mm, lze i vyšší !