TECHNICKÉ ÚDAJE

Aby dveře byly správně osazené a plnily svoji funkci opravdu dobře, je třeba dbát při přípravě stavebního otvoru pro osazení dveří některých pravidel. Před zahájením stavebních prací se doporučuje poradit s výrobcem.

POVRCHY DVEŘÍ A ZÁRUBNÍ - DŘEVINY, DÝHY, ARO DÝHY...

VÝPLNĚ DVEŘÍ, SKLA, CELOSKLENĚNÉ DVEŘE

KOVÁNÍ, ZÁVĚSY, KLIKY, DALŠÍ MOŽNOSTI

80/10 mosaz
dveřní závěs 80/10 mosaz
80/10 bronz
dveřní závěs 80/10 bronz
80/10 nikl mat
dveřní závěs 80/10 nikl mat
80/10 nikl lesk
dveřní závěs 80/10 nikl lesk
220 mosaz
dveřní závěs 220 mosaz
220 bronz
dveřní závěs 220 bronz
Sonet 22/M7 II
dveřní závěs Sonet 22/M7 II
Sonet 22/M7 III
dveřní závěs Sonet 22/M7 III
Melody 22/M7 - 15×90
dveřní závěs Melody 22/M7 - 15×90
Tukan 22/M7 - 15×90
dveřní závěs Tukan 22/M7 - 15×90
MINI nikl mat
dveřní závěs MINI nikl mat
kyvné dveře
foto: dveřní závěs pro kyvné dveře
zámek 1

ZÁMEK

Standartně dodáváme zámky s kovovou střelkou a závorou se zvýšenou odolností proti nárazu kliky o stěnu. Dodávají se v provedení na klíč, cylindrickou vložku nebo WC kličku v rozteči 72 mm a u WC provedení s roztečí 78 mm (DIN norma).
zámek 3

ZÁMEK S TICHÝM CHODEM

Nadstandardní nerezové zámky s tichým chodem zlepšují užitné vlastnosti dveří. Zaručují dlouhodobou životnost a jsou odolné proti nárazu kliky o stěnu a mají přesné držení správného úhlu kliky. Dodávají se v provedení na klíč, cylindrickou vložku nebo WC kličku taktéž v DIN normě.
zámek 3

ZÁMEK MAGNETICKÝ
ZAPADACÍ STAVITELNÝ PROTIPLECH

Alternativa k běžným zámkům jsou zámky magnetické. Jejich hlavní výhodou je minimalistický design zámku i samotného protiplechu. V otevřené poloze zůstává střelka v rovině čela zámku. Tyto zámky doporučujeme pro bezfalcové - bezpolodrážkové dveře a dveře s obráceným (reverzním) otevíráním. Dodávají se v provedení na klíč, cylindrickou vložku nebo WC kličku.
Kliky českého výrobce M&T
logo M&T vlajka CZ

Fandíme českým výrobcům a pro naše dveře doporučujeme kvalitní kování z produkce firmy M+T. Více najdete na www.kliky-mt.cz

HRANY DVEŘÍ, DRUHY OLIŠTOVÁNÍ

způsoby olištování dveří
A, C, D - masivní bukové dřevo
S - MDF obalená fólií

KONSTRUKCE DVEŘÍ

EXKLUZIV

Dveře a zárubně: masivní sendvičové - pětivrstvá laťovka olepená masivními nákližky a zadýhovaná okrasnou dýhou o nadstandardní síle 1,5 mm tvoří nejdokonalejší konstrukční systém, umožňující propracování detailů stejně jako u celomasivního mate-riálu. Jsou zde však odstraněny nedostatky masivu jako je tvarová nestálost, různé vady dřeva a podobně. Je zajištěna možnost výběru mnoha typů výplní a skel. Vyrábí se v přírodním provedení nebo mořené. Toto provedení je velmi stabilní proti průhybům dveří a zárubní, po mechanické stránce odolné i při větším nárazu jak do hran, tak do plochy dveří a zárubní. Tato zvýšená mechanická odolnost je tu díky použití masivních nákližků na hranách a dýhy nadstandardní tloušťky 1,5 mm, toto provedení zároveň umožňuje různé frézování hran a dokonalejší propracování detailů.

PROFIL

Dveře a zárubně: dřevotřísková deska olepená masivními nákližky a zadýhována silnou okrasnou dýhou o nadstandardní síle 1,5 mm tvoří konstrukční systém, umožňující propracování detailů stejně jako u celomasivního materiálu. Je zajištěn velký výběr různých typů výplní a skel. Vyrábí se v přírodním provedení nebo mořené. Veškeré výhody a vzhled jsou shodné jako u konstrukce EXKLUSIV, pouze pevnost konstrukce je vzhledem k použitému materiálu o málo nižší. U dřevin ořech americký a třešeň americká jsou masivní nákližky a zasklívací rámečky vyrobeny z buku mořeného.

STYL

Dveře Styl: obvodový rám je vyroben z MDF desky, vyplněný odlehčenou dřevotřískou a opláštěný tenkou dřevotřískovou deskou. Dýha o standardní síle 0,6 mm je sesazena do rámové sesazenky, svisle i vodorov-ně (modely Q). Polodrážka dveří (falc) je vylepena dýhou bez možnosti tvarování hran. Výběr různých typů výplní a skel zůstává jako u konstrukcí Exkluziv a Profil. Zárubně Styl + Soft: dřevotřísková deska dýhovaná dýhou o síle 0,6 mm, hrany obložek jsou oblé (rádius r=3 mm pro Styl a s táhlým obloukem pro Soft). Vyrábí se v přírodním provedení dýh - nemořené, nebo v barvě bílé a odstíny dle stupnice RAL.

SAX

Dveře Sax: obvodový rám je vyroben ze smrkového hranolu a dřevotřísky, vyplněný papírovou voštinou a oplášťovaný dřevotřískovou nebo dřevovláknitou deskou. Dveře SAX jsou vyráběny v přírodních dýhách o standardní síle 0,6mm sesazených svisle do sesazenky v dřevinách dub, buk, jasan, javor kanadský, olše, třešeň americká, ořech americký a bílá - RAL 9016. U dřevin dub, buk, jasan a javor kanadský je falc (polodrážka) vylepená fólií a nelze zajistit úplnou barevnou sjednocenost dýhy jednotlivých dveří. Lze mít za příplatek sjednocenou dýhu a falc vylepený dýhou jako u dveří třešeň americká, olše, ořech americký. Na dveřích jsou standardně rámečky nalepeny na ploše. Zasklívací a nalepovací rámečky jsou vyrobeny z masivu stejné dřeviny jako je dýha (pro třešeň + ořech je to mořený buk). Zasklívací rámečky standardních dveří V150 a V110 jsou vyrobeny z MDF a obaleny fólií odpovídajícího dekoru. Zárubně Sax: dřevotřísková deska dýhovaná dýhou o standardní síle 0,6 mm. Zárubně mají ostré hrany bez možností vytvoření rádiusu. Jedná se o velkosériově vyráběné zárubně - ekonomicky výhodná varianta. Lze je vyrobit i s barevně příbuznou dýhou (vhodné pro kombinaci s dveřmi Styl).

Všechny uvedené konstrukce dveří a zárubní /1 - 4/ lze mezi sebou kombinovat ať již z důvodu optimalizace designu či optimalizace cenové. Běžná je proto výroba dveří Exklusiv se zárubněmi Profil nebo Styl a Soft, nebo dveře Sax se zárubněmi Styl a Soft. Poraďte se s našimi odborníky, kteří Vám doporučí optimální řešení pro vaše příjemné bydlení. Výrobce si vyhrazuje právo změny konstrukce.

VLOŽENÉ VÝPLNĚ

Všude, kde u našich dveří uvidíte zkratku VS - VLOŽENÉ SKLO, můžete zvolit jedinečný způsob zasklení, který skrývá hned několik výhod:

• design dveří - zcela čisté provedení v duchu minimalismu
• posuvné dveře do úzkých stavebních pouzder nejsou
omezeny vystouplými lištami
• oboustranně identický vzhled dveřního křídla

Jedinečné vložení skla nebo jiné výplně je provedeno vsunutím do drážky v horní části dveřního křídla.
REGULUS 10VS dýha ořech americký, posuvné do pouzdra
METEOR 26VS dvoukřídlé dýha třešeň americká
METEOR 22VS, dýha jasan mořený
METEOR 22VS, dýha jasan mořený
VESTA 22VS, dýha ořech americký
VESTA 22VS, dýha ořech americký
MERKUR 101VS, dýha javor očkový
MERKUR 101VS, dýha javor očkový
MERKUR 100VS, bílá RAL nástřik
MERKUR 100VS, bílá RAL nástřik

PROTIPOŽÁRNÍ DVEŘE A ZÁRUBNĚ

Požární dveře zastávají funkci požárního uzávěru k ochraně únikových cest a dělení požárních úseků.

Dveře jsou vhodné k uzavření vnitřních stavebních otvorů. Požární dveře nelze osadit do standardních zárubní, osazují se do speciálních kovových nebo dřevených obložkových zárubní schváleného typu s uvedenou požární odolností. Požadavek vyplývá z posuzování a schválení požárního uzávěru jako celku, tj. dveří i zárubně. Po uzavření dveří je prostor mezi dveřmi, zárubní a prahem v případě požáru utěsněn hmotou vypěňovací pásky, zabraňující šíření požáru.

Základní požadavky na požární uzávěry a požárně dělící konstrukce stanovují projektové normy požární bezpečnosti staveb ČSN 73 0802, ČSN 73 0804 a další navazující normy. Podle těchto norem se v závislosti na požárním riziku, stupni požární bezpečnosti a konkrétních podmínkách určí požadovaná požární odolnost uzávěrů, stěn apod., dovolená hořlavost hmot použitých na tyto konstrukce, popř. další požadované parametry.

Klasifikace konstrukcí z hlediska požární odolnosti zpřesňuje ČSN 73 0810. Splnění požadavků v jednotlivých konstrukcích se ověřuje zkušebními normami a předpisy.

Pro požární uzávěry platí: ČSN EN 1634-1

Zkoušení požární odolnosti dveřních uzávěrových sestav část 1: Požární dveře a uzávěry otvorů, která nahradila dosavadní ČSN 73 0852 Požární bezpečnost staveb - stanovení požární odolnosti požárních uzávěrů

Firma Šimbera dodává požární dveře těchto tříd: EI 30 D3 a EW 30 D3. Zákazník při předání výrobku obdrží atest na požární odolnost. Dveře jsou vyráběny jako plné hladké nebo s rámečky na ploše s max. plochou 1,975 m2. Dveře mají standardně rozteč vrtání zámku 72 mm.

Klasifikace stavební konstrukce z hlediska požární odolnosti se provádí pomocí značení písmeny E, I, W a S.

E
čas (v min) po který nedojde k porušení celistvosti např. k vytvoření trhlin, děr, vypadnutí části konstrukce, atd.
I
čas (v min) po který jsou na neohřívané straně vzorku teploty nižší než mezní, které stanoví zkušební norma nebo zkušební předpis.
W
čas (v min) po který je hustota tepelného toku ve stanovené vzdálenosti nižší než mezní, kterou stanoví zkušební nebo projektová norma nebo zkušební předpis.
S
schopnost zkoušené konstrukce zabránit proniku zplodin hoření v množství, které je zdraví nebezpečné.

KLIMAKATEGORIE

Dveře vnitřní odolné proti klimatickým rozdílům

Již při projektování stavby a následném výběru vhodných vnitřních dveří je nutné počítat s rozdílným teplotním a vlhkostním zatížením dveří z jedné nebo druhé strany. Běžné vnitřní dveře vyráběné a prodávané na našem trhu jsou téměř vždy určeny do prostor s malým teplotním a vlhkostním rozdílem (třída I). Dveře v rodinném domě i veřejných budovách musí často odolávat i vyšším rozdílům teplot a vlhkosti vzduchu.

Firma ŠIMBERA proto přichází s nabídkou KLIMAKATEGORIE vnitřních dveří, které svou konstrukcí a materiálem odpovídají třídě odolnosti II. a III. Při výběru nabídky dveří volte vždy ty správné, vhodné do předem známých klimatických podmínek, předejdete tak problémům při jejich užívání.

KLIMAKATEGORIE I

Dveře jsou určené pro rozdělení místností s přibližně stejnou intenzitou vytápění (rozdíl teplot do 5°C a rozdíl relativní vlhkosti vzduchu do 20%). Této třídě odpovídají všechny dveře dodávané naší firmou.

KLIMAKATEGORIE II

Dveře pro rozdělení místností se středními klimatickými rozdíly (do 10°C a 35% relativní vlhkosti) například: vstupy z temperovaných chodeb a schodišť do obytných místností, kanceláří apod.

KLIMAKATEGORIE III

Dveře pro rozdělení místností s vyššími klimatickými rozdíly (do 20°C a 50% relativní vlhkosti) určené pro přechod z vnitřních avšak netemperovaných prostor např. sklep, půda, schodiště, zádveří apod. do prostorů vytápěných.

KLIMAKATEGORIE IV, V

Vstupní dveře. Firma ŠIMBERA s.r.o. tyto dveře dodává prostřednictvím firmy DARE - EUROOKNA.

klimakategorie dveří